Jak czyścić pędzle do makijażu?


Wiele z nas zapomina, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny naszych pędzli do makijażu. Jeżeli zaniedbamy tą czynność, staną się one siedliskiem bakterii, resztek kosmetyków do makijażu oraz nawet pozostałości naszego złuszczonego naskórka. W efekcie nasza skóra stanie się zanieczyszczona, mogą na niej pojawić się zaskórniki oraz wypryski. Jak widzicie czyszczenie pędzli do makijażu to szalenie ważna sprawa!


1. Płyny (dezynfekujące) do czyszczenia pędzli

Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy na szybko zdezynfekować pędzle. Nie usuwają one resztek kosmetyków, nie czyszczą pędzli z koloru, ale szybko i skutecznie zabijają bytujące w nich bakterie. Bardzo często są stosowane przez makijażystów w trakcie pokazu, kiedy to muszą one paomalować kilka modelek. Pędzel wystarczy popsikać sprayem (bogatym w alkohol) i po kilku sekundach, pędzel nadaje się do użytku. Płyny do dezynfekcji pędzli znajdziemy w ofercie marki Inglot, Elf oraz Sephora. Cena takiego kosmetyku to około 25-40  zł. Nie polecam nadużywać takiego sposobu czyszczenia pędzli, ponieważ związki chemiczne znajdujące się w kompozycji płynu do dezynfekcji mogą przesuszać włosie pędzli oraz powodować jego szorstkość, łamliwość czy kruszenie się.2. Mydełka i płyny odpowiednie do mycia pędzli

W tym sposobie czyszczenia pędzli, najbardziej istotnym elementem jest wybór odpowiedniego produktu do mycia. Polecam delikatne szampony bez SLS, łagodne płyny do higieny intymnej.


3. Mycie pędzli

Nakładamy niewielką ilość wybranego preparatu do mycia pędzli. Ja użyłam mydełka w piance Bath and Body Works. Pędzel myjemy w średnio ciepłej wodzie, tak długo aż podczas płukania pędzla woda będzie czysta.

Następnie pędzle należy ułożyć na ręczniku (zwykłym lub papierowym) i poczekać na ich wyschnięcie, które może trwać nawet kilka godzin.


3 komentarze:

  1. Ja myłam zazwyczaj szarym mydłem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja używam szamponu dla dzieci z rossamana babydream lub szarego mydła :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja myję pędzle zwykłym szamponem dla dzieci, potem czekam aż wyschną i jeszcze odkażam specjalnym płynem, akurat teraz mam z Inglota :)

    OdpowiedzUsuń