Farba do włosów z olejkamiWiele kobiet rezygnuje z koloryzacji, mając na względzie kondycję włosów. Ale jednocześnie w mysich odcieniach naturalnego blondu czy szarych brązach czują się mało atrakcyjnie i niemodnie. Tymczasem, aby włosy były zdrowe, wcale nie trzeba odstawiać farby. Wystarczy wybrać tę właściwą.


Włosy są dla nas, a nie my dla włosów. Mają być naszą ozdobą, ale dbając o ich zdrowie, nie należy popadać w przesadę. Jeśli od czasu do czasu je pofarbujemy, zakręcimy lokówką, wygładzimy prostownicą lub użyjemy kosmetyku z sulfatami i silikonem, nie powinno im się stać nic złego. :)

Włosy najlepiej reagują na farby w kolorze podobnym do naszego naturalnego odcienia


Jeśli zdecydujemy się na koloryzację, a zależy nam na jak najlepszej kondycji włosów, pamiętajmy, że dobrze reagują one na farby w kolorze podobnym do naszego naturalnego odcienia lub od niego ciemniejszym. Warto zdecydować się na jeden kolor i farbować jedynie odrosty co kilka tygodni, odświeżanie koloru na całej długości wykonując w razie potrzeby co kilka miesięcy. Farby drogeryjne zawierają dużo pigmentu, więc efektem ich użycia są ładne i intensywne odcienie fryzury. Dobrze pokrywają też siwe pasma, a ich aplikacja nawet dla mało wprawnej użytkowniczki nie jest szczególnie trudna. Do tego farbowanie włosów na przykład produktami Garnier Color Naturals dostarcza im również składników odżywczych, w tym przypadku olejku z oliwek, awokado i masła karite.


Po co włosom natłuszczające olejki w farbach?

Emolienty zawarte w farbach mają między innymi doskonałe właściwości ochronne i odżywcze. Wygładzają włókna włosów, sprawiając, że stają się one błyszczące i zdrowo wyglądają. Zamykają też rozpulchnione łuski włosa, dzięki czemu pigmenty farby wolniej wypłukują się z jego wnętrza, a fryzura na dłużej zachowuje swój kolor. Dodatkowo składniki natłuszczające świetnie wpływają na stan skóry głowy. Nawilżają ją, koją i pielęgnują, dostarczają jej witamin A, E i F. Olejki w farbie do włosów powodują również, że produkt ma przyjemny, niedrażniący zapach. Warto szukać ich we wszelkich kosmetykach stosowanych do włosów, nie tylko tych przeznaczonych do koloryzacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz